Komplexní digitalizace firmy je budoucnost

18. března 2021

Autor: Roman Hekerle, Product Manager
Doba čtení: 3 minuty

Tech ikony COM Group

Pojem digitalizace firmy je od počátku pandemie Covid-19 stále častějším tématem. Žijeme v době, kdy se upouští od papírové administrativy a zvyšuje se tlak na online komunikaci i cloudového sdílení dat. To je však jen základ pro digitální transformaci firmy. Přečtěte si článek od odborníků z COM Group, kteří vysvětlí základní pojmy i celý proces digitalizace.

Co znamená digitalizace firmy?

Pod pojmem digitalizace si většina z nás představí přenesení tištěných materiálů do digitální formy. To je správně, jde však jen o malou část z celého procesu. Hlavním cílem digitalizace je zefektivnění práce a zautomatizování jednotlivých firemních procesů.

Po zavedení komplexní digitalizace v podniku budou veškeré rutinní úkony vykonávat moderní technologie. Zaměstnanci se tak budou moci naplno věnovat klíčovým činnostem, čímž podpoří rozvoj a úspěch celé firmy. Také díky dobře zvládnutému procesu digitalizace získají manažeři i zaměstnanci rychlý přehled informací, který jim pomůže k efektivnímu rozhodování, stabilitě a růstu.

Digitální transformace je cesta k vybudování moderní firmy

Jde o vytvoření nebo upravení firemních procesů za pomoci moderních technologií. Jednoduše můžeme říct, že se jedná o přechod z tradičního papírového podnikání do smart aplikací, které změní přístup celého byznysu. Na rozdíl od digitalizace, se nemění pouze konkrétní procesy, ale celé firemní cesty..

Jak vnímají digitalizaci firmy zaměstnanci?

Přijímání rozhodnutí o procesu digitální transformace firmy je různý. Liší se především od pracovní pozice a kompetencí jednotlivých zaměstnanců. Zatímco z pohledu manažera se jedná o náročnýdůležitý krok pro celou společnost, zaměstnanci tento proces často vnímají jako nepříjemnou a zbytečnou změnu. Je proto nutné svým spolupracovníkům vysvětlit přínos jak pro podnik, tak pro ně samotné. Můžeme také říct, že pracovníci potřebují porozumět změnám. Je tedy potřeba zajistit kvalitní zaškolení a možnost konzultací.

Odborníci z COM Group vám zajistí bezproblémovou digitalizaci firmy

Z dosud provedených průzkumů vyplývá, že digitální transformace firmy je klíčová pro udržení dobrého postavení na trhu. Proto je potřeba celou transformaci důkladně a strategicky naplánovat. Nechejte si v oblasti digitalizace firmy poradit od zkušených profesionálů z firmy COM Group.

Díky naší spolupráci s partnerskou společnosti PINYA vám zajistíme jednoduché, bezpečnéspolehlivé digitální řešení přímo pro vás. V případě zájmu nás kontaktujte na e-mailu info@comgroup.cz nebo nám rovnou zavolejte na telefonní číslo +420 539 050 440.

Přečtěte si také…

Outsourcing IT

Co je to outsourcing IT?Outsourcing IT je využití externích poskytovatelů služeb k efektivnímu fungování podnikových procesů, služeb a infrastruktury, které potřebují podporu IT. Cílem je zlepšit a zrychlit tyto procesy tak, aby přinesly společnosti lepší obchodní...

číst více