Komplexní digitalizace firmy je budoucnost

18. března 2021

Autor: Roman Hekerle, Product Manager
Doba čtení: 3 minuty

Tech ikony COM Group

Pojem digitalizace firmy je od počátku pandemie Covid-19 stále častějším tématem. Žijeme v době, kdy se upouští od papírové administrativy a zvyšuje se tlak na online komunikaci i cloudového sdílení dat. To je však jen základ pro digitální transformaci firmy. Přečtěte si článek od odborníků z COM Group, kteří vysvětlí základní pojmy i celý proces digitalizace.

Co znamená digitalizace firmy?

Pod pojmem digitalizace si většina z nás představí přenesení tištěných materiálů do digitální formy. To je správně, jde však jen o malou část z celého procesu. Hlavním cílem digitalizace je zefektivnění práce a zautomatizování jednotlivých firemních procesů.

Po zavedení komplexní digitalizace v podniku budou veškeré rutinní úkony vykonávat moderní technologie. Zaměstnanci se tak budou moci naplno věnovat klíčovým činnostem, čímž podpoří rozvoj a úspěch celé firmy. Také díky dobře zvládnutému procesu digitalizace získají manažeři i zaměstnanci rychlý přehled informací, který jim pomůže k efektivnímu rozhodování, stabilitě a růstu.

Digitální transformace je cesta k vybudování moderní firmy

Jde o vytvoření nebo upravení firemních procesů za pomoci moderních technologií. Jednoduše můžeme říct, že se jedná o přechod z tradičního papírového podnikání do smart aplikací, které změní přístup celého byznysu. Na rozdíl od digitalizace, se nemění pouze konkrétní procesy, ale celé firemní cesty..

Jak vnímají digitalizaci firmy zaměstnanci?

Přijímání rozhodnutí o procesu digitální transformace firmy je různý. Liší se především od pracovní pozice a kompetencí jednotlivých zaměstnanců. Zatímco z pohledu manažera se jedná o náročnýdůležitý krok pro celou společnost, zaměstnanci tento proces často vnímají jako nepříjemnou a zbytečnou změnu. Je proto nutné svým spolupracovníkům vysvětlit přínos jak pro podnik, tak pro ně samotné. Můžeme také říct, že pracovníci potřebují porozumět změnám. Je tedy potřeba zajistit kvalitní zaškolení a možnost konzultací.

Odborníci z COM Group vám zajistí bezproblémovou digitalizaci firmy

Z dosud provedených průzkumů vyplývá, že digitální transformace firmy je klíčová pro udržení dobrého postavení na trhu. Proto je potřeba celou transformaci důkladně a strategicky naplánovat. Nechejte si v oblasti digitalizace firmy poradit od zkušených profesionálů z firmy COM Group.

Díky naší spolupráci s partnerskou společnosti PINYA vám zajistíme jednoduché, bezpečnéspolehlivé digitální řešení přímo pro vás. V případě zájmu nás kontaktujte na e-mailu info@comgroup.cz nebo nám rovnou zavolejte na telefonní číslo +420 539 050 440.

Přečtěte si také…

Cloud Computing: Spolehlivé řešení pro malé firmy i korporáty

Cloud Computing: Spolehlivé řešení pro malé firmy i korporáty

Ukládání dat a jejich zpracování můžete řešit dvojím způsobem. Buď využijete vlastní hardware a software, nebo virtuální úložiště a služby v internetové sítí. Druhá zmíněná cesta, tzv. Cloud Computing, je uživatelsky přívětivější, z hlediska nákladů efektivnější a také bezpečnější. V čem spočívá a jaké benefity vaší firmě přinese?

číst více
Pracovní snídaně: Reporting a vizualizace dat v Power BI

Pracovní snídaně: Reporting a vizualizace dat v Power BI

Máme za sebou pracovní snídani: Reporting a vizualizace dat v Power BI, kde jsme se snažili účastníky naučit efektivně pracovat s firemními daty. Díky nově získaným vědomostem už nemusejí trávit množství času přípravou tabulek v excelu a vždy mají po ruce informace o chodu celé firmy. Celá akce byla velmi úspěšná.

číst více
Zveme vás na pracovní snídani: reporting a vizualizace dat v Power BI

Zveme vás na pracovní snídani: reporting a vizualizace dat v Power BI

Zveme vás na pracovní snídani, kde si ukážeme, jak lze efektivně pracovat s firemními daty nebo jak propojit interní systémy (HELIOS, POHODA, ERP a další). Inspirujte se, jak netrávit hodiny přípravou excelových reportů, ale mít náhled na informace o chodu firmy na dvě kliknutí. Kdykoliv, odkudkoliv a na jakémkoliv zařízení, online.

číst více