Outsourcing IT je hitem posledních let, co to vlastně je? V podstatě se jedná buď o doplnění vlastního člověka, který vám IT spravuje o činnosti, které už nezvládne nebo pro ně nemá dostatečnou odbornost, a nebo přímo nahrazení IT oddělení profesionální společností, která je schopná veškeré činnosti spojené s IT dodávat externě. Tento typ služby je vhodný pro všechny firmy, ať už jsou velké, střední nebo malé, které chtějí své IT zefektivnit a ušetřit čas i peníze. 

Důvody pro IT outsourcing se v čase mění… a jejich počet stoupá

Důvodů pro pořízení outsourcingu IT je více a s postupem času se mění. Zatímco před lety, kdy se s outsourcingem v IT správě začínalo to byly především finance, posledních pár let se seznam důvodů rozrůstá.

Procesy a odbornost

Po začáteční vlně zájmu, kdy se zejména malé firmy snažily ušetřit, nebo prostě na zaplacení vlastního IT odborníka ani prostředky neměly, začalo období optimalizace a manažeři začali řešit firemní procesy. Toto téma je samozřejmě stále aktuální a navíc řady spokojených zákazníků IT outsourcingu rozšířily i střední a dokonce pár velkých společností. Jeden IT technik ve firmě prostě nemůže pokrýt všechny její potřeby. Nikdo z nás nemůže umět všechno a firmy tak sahají po outsourcingu jako doplnění odbornosti svého IT, nebo jim rovnou svěří kompletní správu. Tak dostanou k dispozici celý tým, kde jsou specialisté na konkrétní odbornosti. Tím je řešení problémů rychlejší a kvalitnější. 

Bezpečnost

Před několika lety se ke slovu dostala kybernetická bezpečnost. Základní antivir a vstupní školení zaměstnanců na IT bezpečnost jednou větou už jsou dávnou minulostí. Na to postupem času přišli i ti nejzarytější odpůrci nových postupů a výkřiků technologického vývoje. IT prostě potřebuje kvalitní zabezpečení, které se skládá z několika částí (psali jsme o tom v tomto článku) a firemní IT specialista ho jen těžko dokáže komplexně zajistit. 

Nedostatek odborníků na pracovním trhu

Přes jednotlivé vývojové kroky IT jsme se dnes dostali k hlavnímu problému a to jsou lidské zdroje, i kdyby firmy chtěly vybudovat velké profesionální IT oddělení, bude to pro ně oříšek nejen finanční. Kvalitní lidé zoufale chybí a tak nezbývá než odborníky outsourcovat. Navíc proč se trápit náborem a zatěžovat ekonomiku firmy vysokými náklady na IT, když můžete zaplatit jen za ty služby, které v danou chvíli opravdu potřebujete. A pokud potřebujete péči 24/7 ani to není problém, firmy specializující se na profesionální IT správu jsou zvyklé fungovat i v nepřetržitém režimu a pokud nebude možné problém vyřešit na dálku, specialista sedne do auta a přijede k vám.

Připravíme Vám nabídku na míru a o Vaše IT se už nemusíte starat.

Hlavní výhody profesionální IT správy

1. Úspora času a peněz
Správa IT vyžaduje čas a znalosti, které nemusí mít všichni zaměstnanci ve firmě. Profesionální správa IT vám umožní přenechat tyto úkoly odborníkům, čímž ušetříte čas a peníze, které byste jinak vynakládali na interní školení nebo zaměstnance specializující se na IT. Český statistický úřad uvádí, že průměrná mzda v IT činila v roce 2020 bezmála 62 tisíc korun hrubého, ve třetí čtvrtletí 2022 to bylo už průměrně 70 tisíc korun hrubého. Pokud si k tomu přičtete náklady na nábor a nedostatek IT odborníků, je jasné, že pro některé firmy je pořád jedním z argumentů finanční stránka věci. 

2. Odborníci na různé oblasti správy IT na jednom místě
Profesionální společnosti poskytující správu IT obvykle disponují týmem odborníků specializujících se na různé oblasti, jako je například síťové a serverové administrace, správa databází nebo helpdesk. To znamená, že v případě potřeby máte k dispozici široké spektrum odborností na jednom místě.

3. Rychlá pomoc při potížích
Profesionální správa IT vám poskytuje rychlou pomoc při jakýchkoli potížích s vaším IT. Může jít například o poruchy serveru nebo sítě, ztrátu dat nebo jiné problémy, které mohou váš business značně zdržovat.

4. Nákup špičkové techniky za výhodnějších podmínek
Profesionální společnosti poskytující správu IT obvykle disponují výhodnými smlouvami s výrobci a dodavateli techniky, díky čemuž mohou nabídnout svým zákazníkům.

Přemýšlíte o profesionální IT správě? Dejte nám vědět! Jeden z našich odborníků s vámi probere potřeby a navrhne řešení na míru vaší společnosti.

Máte IT problém? Dejte nám vědět! Nabízíme vám zdarma 1 hodinu konzultace.